Aktualności

Porażka we Włodawie

• autor: bug_hanna, 2010-10-25 12:19

PODSUMOWANIE MECZU DOSTĘPNE PO OTWORZENIU PEŁNEJ ZAWARTOŚCI NEWSA...

We wczorajszym spotkaniu pomiędzy Włodawianką II Włodawa a Bugiem Hanna lepsi okazali się gospodarze pokonując gości z Hanny 4:2. Rezerwy Włodawianki z perspektywy całego spotkania były zespołem lepszym i zasłużenie wygrały we wczorajszym meczu.

Spotkanie rozpoczęło się od ataków gospodarzy co przyniosło efekt już w 4 minucie spotkania kiedy to po stałym fragmencie gry a dokładniej po rzucie rożnym drużyna z Włodawy objęła prowadzenie a bramkę po uderzeniu głową zdobył Czarnota. Prowadzenie gospodarzy nie trwało jednak zbyt długo ponieważ już w 10 minucie spotkania Bug doprowadził do remisu kiedy to sędzia główny podyktował rzut karny dla naszej drużyny a do jego wykonania podszedł Paweł „Groszek” Tymoszuk i pewnym strzałem pokonał bramkarza rywali. Wynik remisowy nie utrzymał się za długo bo już w 20 minucie rezerwy Włodawianki po ładnym strzale Łukawskiego, którym nie dał żadnych szans naszemu bramkarzowi, ponownie wyszły na prowadzenie w meczu. Po tej bramce coraz większą przewagę osiągali gospodarze lecz nie udokumentowali tego zdobyciem kolejnej bramki a udało się to naszym chłopakom w 35 minucie kiedy to nie porozumienie obrońcy z bramkarzem Włodawianki wykorzystał Paweł „Groszek” Tymoszuk i doprowadził do remisu zdobywając tym samym swoją drugą bramkę w meczu. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 2:2 i o ile podopiecznym Tomasza Łągwy w pierwszej połowie udało się nawiązać równorzędną walkę z rezerwami Włodawianki to druga połowa należała już zdecydowanie do gospodarzy. Na przewagę gospodarzy w drugiej odsłonie meczu wpływ miały zdecydowanie dwie sytuacje z 61 i 63 minuty kiedy to w zaledwie dwie minuty po dwóch błędach naszego bramkarza Marcina Prudaczuka gospodarze dwukrotnie umieścili piłkę w siatce i wyszli na prowadzenie 4:2 a bramki zdobyli Kruk oraz Kopczewski. Mimo tego, że te dwie bramki obciążają konto „Mańka” to nie można mieć do niego większych pretensji ponieważ każdemu zdarza się gorszy dzień i wystarczy popatrzeć w ilu sytuacjach we wcześniejszych spotkaniach „Maniek” pewnymi interwencjami ratował naszą drużynę przed utratą bramki. Niestety po stracie tych dwóch bramek gra Bugu całkiem siadła a druga drużyna Włodawianki stwarzała sobie kolejne sytuacje do zdobycia kolejnych bramek lecz jednak nie zamieniła ich na bramki. Czerwono – biało- niebiescy również stworzyli sobie dwie dogodne sytuacje a przed okazją strzelenia bramek stanęli Damian Bojarczuk oraz Hubert Kowalik lecz dla obu zabrakło zimnej krwi i po końcowych gwizdku sędziego to gospodarze cieszyli się z wygranej.

Drużynie z Włodawy gratulujemy zasłużonego zwycięstwa i widać, że na dzień dzisiejszy są jedyną drużyną z naszego powiatu, która może nawiązać równorzędną walkę z drużynami z powiatu chełmskiego.  Należy poruszyć jeszcze jedną kwestię a dokładnej tego, iż przed niedzielnym meczem doszło do niepotrzebnej napinki pomiędzy kibicami obu drużyn, do której z pewnością nie powinno dojść a klub Bug Hanna jak i reszta kibiców Bugu nie ma wpływu na to piszą pojedynczy kibice. Za napiętą atmosferę przed meczem ponoszą pojedynczy kibice obu drużyn ponieważ takie teksty, że „Cmentaria u siebie spierdala przez cmentarz” ze strony kibica Bugu jak i nazywanie kibiców z Hanny „Burasami z lasu” oraz „wieśniakami oderwanymi od pługu” przez kibiców z Włodawy nie powinno mieć miejsca szczególnie, że można powiedzieć, iż jesteśmy drużynami sąsiadującymi ze sobą. Ale to do czego dopuścili się kibice Włodawianki należący do grupy FZG przekroczyło granice dobrego smaku ponieważ o ile na polskich stadionach często dochodzi do sytuacji zabierania szalików i flag kibicom drużyny przeciwnej to nie dochodzi do tego na spotkaniach najniższego szczebla rozgrywek i tym bardziej Panowie z FZG nie przychodzi się w dziesięciu i nie zabiera się szalików dwóm zaledwie 14nastolatkom, którzy przyjechali po to żeby spokojnie obejrzeć mecz i niczym nie zawinili! Tak więc zastanówcie się lepiej nad waszym zachowaniem a nie jeszcze się tym chwalicie bo chwały to wam nie przynosi ani nie wpływa pozytywnie na waszą reputację i bierzcie lepiej przykład z waszych starszych kolegów z Cmentari którzy na pewno nie zabrali by szalików tak młodym chłopakom, którzy nic nie zrobili.

BUG: Maniek- Grzesiek, Burak, Jordan, Jogi- Czeczon, Grzywa, Kamil, Hubert, Babmer- Groszek   grali także Lelek, Piotrek oraz Chomik